
Тімоті Снайдер – професор історії Єльського університету і постійний член Інституту гуманітарних наук у Відні. Він говорить на п’яти і читає на десяти європейських мовах. Його вісім головних книг – «Націоналізм, Марксизм і сучасна центральна Європа: біографія Казимира Келлеса-Крауза» (1998); «Перетворення Націй: Польща, Україна, Литва, Білорусь (1569-1999)» (2003); «Нариси таємної війни: місія польського художника звільнити Радянську Україну» (2005); «Червоний князь: Таємне життя ерцгерцога Габсбургів (2008); «Криваві землі:Європа між Гітлером і Сталіним» (2010); «Мислення двадцятого століття (спільно з Тоні Джадтом, 2012); «Чорна земля. Голокост як історія та застереження» (2015); «Про тиранію: двадцять уроків ХХ століття» (2017); і «Дорога до неволі: Росія, Європа, Америка» (2018).
Снайдер був співредактором ще трьох книг: «Стіна навколо Заходу: державні кордони та міграційний контроль в Європі та Північній Америці» (2001); «Сталінізм і Європа: терор, війна, панування» (2013); «Балкани як Європа» (2018). Його есе зібрані в дві збірки «Українська історія, російська політика, європейське майбутнє» (2014) і «Політика життя та смерті» (2015).
Роботи Снайдера вийшли друком на сорока мовах отримали і ряд премій, включаючи премію Емерсона в галузі гуманітарних наук, літературну премію Американської академії мистецтв і літератури, премію Фонду Вацлава Гавела, премію Фонду польської науки в галузі суспільних наук, Лейпцизьку премію за європейське порозуміння, премію голландського комітету Освенціма і премію Ханни Арендт в області політичної думки. Снайдер був стипендіатом Маршалла в Оксфорді, отримав стипендії Карнегі і Гуггенхайма і має державні замовлення з Естонії, Литви та Польщі. Він з’являвся в документальних фільмах, на мережевому телебаченні і у великих фільмах. Його книги надихнули на створення багатьох плакатів, скульптур, музики, кіно, театр і оперу. Його слова цитуються в політичних демонстраціях по всьому світу. В даний час він досліджує історію націоналізму і пише філософську книгу про свободу.