Kyiv Security Forum
UA / EN

"Ukraine must reach a no-return point in NATO membership by the end of the Biden administration," said the Chairman of the Foreign Affairs Committee of the Lithuanian Seimas

11 June 2021, 17:38

Україна разом з союзниками повинна досягти переломного моменту щодо членства в НАТО до кінця перебування адміністрації Байдена.

Про це заявив Голова Комітету у закордонних справах Сейму Литовської Республіки, посол Жиґімантас Павіліоніс у зверненні до молодіжного Київського Безпекового Форуму, заснованому Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

«Щодо НАТО, я погоджуся з вами щодо робочої гіпотези, що ми маємо досягти переломного моменту щодо вашого членства в Альянсі до кінця перебування адміністрації Байдена. Ми можемо це зробити», - сказав Павіліоніс.

 

Він наголосив, що Україна повинна боротися за власну євроатлантичну інтеграцію так само ефективно, як це роблять її військові, які протистояють російській агресії на сході.

«Нещодавно я був на вашому східному фронті. Я бачив російських солдатів, які вбивають ваших героїв. Ми були разом із нашими балтійськими друзями. Ви чудові. Ви - найкращі. Ваші військові - це наші герої», - наголосив він.

Павіліоніс нагадав висловлювання з середніх віків про те, що не Росія окреслює свої кордони, це ми визначаємо кордони цієї держави, яка досі продовжує агресію.

«Як дипломат із 25-річним стажем, з яких п’ятнадцять років я займався інтеграцією Литви до ЄС і НАТО, хочу сказати: будьте найкращими також і на західних фронтах», - сказав Голова Комітету у закордонних справах.

Жиґімантас Павіліоніс зазначив, що в Україні є і третій фронт - внутрішній.

«Будьте найкращими в реформах в економіці, боротьбі з корупцією, верховенстві права. Станьте прикладом для наслідування», - сказав він.

Дипломат зазначив, що Литва головуватиме в ЄС 2027 року, і це піде на користь Україні.

«Для нашого наступного головування ми маємо стратегічну ціль - аби ви отримали статус кандидата (на вступ до ЄС), аби ви отримали перспективу членства та можливості для початку переговорів про вступ», - наголосив він.